Miś PAARuś i dentysta

Miś PAARuś i dentysta

Kochane dzieci na pewno już się stęskniliście za naszym puchatym przyjacielem PAARusiem. Miś ma szczególne marzenie, aby nauczyć się pływać.  W tym celu wyruszył w długą podróż, aby znaleźć nauczyciela, który nauczy go tego sportu.

Po drodze naszego Misia napotykają różne przygody, a dzięki nim poznaje dużo wspaniałych zwierzątek, z którymi się zaprzyjaźnia. Ostatnim razem zostawiliśmy PAARusia  w momencie, gdy na swoje drodze napotkał bardzo smutnego jelonka.

– Dzień dobry jelonku! Czemu jesteś taki smutny?

– Dzień dobry… – bardziej jęknął niż powiedział Jelonek – mam na imię Ziwi  i jestem smutny, bo mnie boli ząbek i dziś mamusia zabiera mnie do dentysty. A ja się baaardzo boję dentysty.

– Ja mam na imię PAARuś i mnie też kiedyś baaardzo bolał ząbek i mamusia, tak samo jak Ciebie, zabrała do dentysty, ale ja to wspominam bardzo miło!

– Ale jak to PAARusiu?! – prawie krzyknął Ziwi – jak można miło wspominać wizytę u dentysty??!!

– No ale przecież boli Cię ząbek?                                                 

– No tak.

-No i to nie jest miłe?

– No nie jest – potwierdził Ziwi.

– No to powinieneś się cieszyć, że idziesz do dentysty, który zrobi tak, żeby Ciebie już ząbek nie bolał. Mnie od razu przestało boleć i od tego czasu zawsze po jedzeniu myję ząbki i nie jem już tylu słodyczy co wcześniej, a dzięki temu jak przychodzę do swojego dentysty, to zawsze mnie bardzo chwali, a to też jest  bardzo miłe!

– No jest… – zastanowił się Jelonek Ziwi  i w końcu uśmiechnął się – masz rację! – nagle zawył z bólu bo bolący ząbek znów dał o sobie znać.

Poszli więc razem do rodziców jelonka. Ziwi poprosił PAARusia, żeby poszedł z nimi do dentysty Pana Wiewióralskiego – wiewiórki z okolicznej łąki. Ruszyli więc na wizytę. Jelonek już się nie bał dentysty, więc powitał go z uśmiechem i pozwolił zajrzeć sobie do buźki. Pan dentysta naprawił Ziwiemu ząbek, tak że zwierzątko poczuło dużą ulgę, że już go nic nie boli.

Mamusia Jelonka bardzo była wdzięczna PAARusiowi, że dzięki niemu jej synek przestał się bać dentysty i zaprosiła go na pyszny obiadek. Po obiadku jeszcze trochę się z Ziwim pobawił, ponieważ jelonek bez bolącego ząbka nagle dostał dużo energii do zabawy.

Potem Miś pożegnał się z Ziwim i jego rodziną i ruszył zadowolony w dalszą drogę. Szedł i szedł, i myślał, jak to dobrze że na świecie są dentyści, którzy potrafią naprawić ząbki i sprawić by one nie bolały. Nagle z oddali usłyszał jakieś poruszenie i krzyki. Co to jednak było, dowiecie się już za tydzień.

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!
www.facebook.com/polskaakademiaaktywnegorozwoju

Udostępnij wpis na Facebooku!

Inne wpisy

ciocia

Miś PAARuś i ulubiona ciocia

Miś PAARuś i ulubiona ciocia Miś PAARuś i ulubiona ciocia W Bukowym Lesie robiło się z dnia na dzień coraz cieplej, a i słoneczko gościło częściej na niebie. Szczególnie to drugie bardzo cieszyło PAARusia, bowiem bardzo lubił słoneczko i to…

Miś PAARuś i złamana nóżka

Miś PAARuś i złamana nóżka Miś PAARuś i złamana nóżka No to skończyły się ferie. Nie ma się czym jednak martwić. Jeszcze chwila a będą wakacje, a póki co czas będzie Wam jak zwykle umilał PAARuś – nasz dzielny przyjaciel,…
biblioteka

Miś PAARuś i biblioteka

Miś PAARuś i biblioteka Miś PAARuś i biblioteka Ferie się zaczęły, a zimy nadal nie ma. No cóż, nie jesteśmy z tych, którzy by narzekali. Trzeba sobie tak zorganizować czas, aby brak śniegu nie był taki dokuczliwy. Jak? Wy zawsze…
zoo

Miś PAARuś i ZOO

Miś PAARuś i ZOO Miś PAARuś i ZOO A zimy jak nie było, tak nie ma. Może dla dzieci, które właśnie mają ferie, nie jest to najlepsza wiadomość, za to dla naszego Misia tak, ponieważ dzięki temu może sobie dalej…
detektyw

Miś PAARuś i detektyw muszka

Miś PAARuś i detektyw muszka Miś PAARuś i detektyw muszka Jak tam kochane dzieci? Piękna biała Pani Zima nie odwiedziła jeszcze i Was, i naszego misia. PAARusiowi nawet było trochę przykro, że w tym roku jeszcze śniegu nie widział. Harce…
mamusia

Miś PAARuś i moja mamusia

Miś PAARuś i moja mamusia Miś PAARuś i moja mamusia PAARuś wita was serdecznie w Nowym Roku. Pewnie jesteście ciekawi, co naszego Misia Pływaka spotkało w tym ostatnim świątecznym czasie. Zdradzimy tylko na początek, że było to dla niego kilka…