Miś PAARuś i mgła

Minął kolejny tydzień. Przez ten czas nasz drogi przyjaciel PAARuś pokonywał kolejne knieje w bukowym lesie w poszukiwaniu nauczyciela pływania. Podróż mu się wcale, a wcale nie dłużyła, ponieważ po drodze spotykał coraz to nowe przygody i dowiadywał się tylu ciekawych rzeczy o świecie.

Ostatnim razem zostawiliśmy Misia, jak wkraczał w świat szarości. Nagle dzień z pięknego i pogodnego stawał się bardziej i bardziej szary. Ta szarość spływała jakby coraz większym ciężarem na bukowy las. PAARusia bardzo to zaniepokoiło, tym bardziej że w tej szarości las jakby znikał i kilka kroków dalej nasz kochany przyjaciel już nic nie widział. Stanął więc i zaczął się zastanawiać, co się stało.

O rety, rety! Co się tutaj dzieje? – myślał na głos – może zabłądziłem i przeniosłem się w jakieś magiczne miejsce, w którym nie ma już drzew i krzaków i innych zwierzątek… – bardzo posmutniał i dreszcz niepokoju przeszedł po jego futerku.

Nagle usłyszał w oddali jakiś dźwięk, najpierw się przestraszył, ale później uciszyła go myśl, że w tym tajemniczym mlecznym miejscu nie jest sam. Dźwięk ten okazał się żabim rechotem i wkrótce jego oczom ukazał się mała, zielona żabka, która radośnie do niego podskoczyła.

Kum, kum, kum! Witaj Śliczny Misiu. Mam na imię Żakietka. Czemu jesteś przestraszony? – zapytała żabka.

– Witaj Żakietko! Mam na imię PAARuś i nawet nie wiesz, jak się cieszę, że Cię widzę! Myślałem już, że całkiem sam trafiłem do tej magicznej mlecznej krainy.

Jakiej mlecznej krainy? – zdziwiła się żabka – Przecież to bukowy las! A nic nie widać, bo dzisiaj jest mgła!

– Mgła?? Co to jest mgła?

– Głuptasku! Mgła to jakby chmurka, która z nieba opadła nisko nad ziemię! Jest wspaniała, bo możesz się dzięki niej poczuć, jakbyś właśnie wędrował po niebie.

– No ale czym jest tak naprawdę ta mgła? – zapytał zaciekawiony Miś.

– Wszystkie jeziora i rzeki parują. To znaczy, że małe kropelki wody unoszą się nad ich powierzchnię i są porywane przez wiatr i tak sobie lecą, i spotykają inne kropelki, z którymi się łączą. Tak powstają chmury i mgły. Jak już są duże i ciężkie to opadają na ziemię.

I wtedy pada deszcz! Już wszystko rozumiem! Baaardzo to ciekawe. Tylko co tu robić w takiej mgle…

– Jak to co? To najwspanialsza pora, żeby bawić się w chowanego! Zobacz, teraz jestem, a jak przejdę kilka kroków, to już mnie nie widzisz!

Miś się roześmiał i tak razem z Żakietką spędził radośnie czas, bawiąc się na całego. Po jakimś czasie mgła już zupełnie opadła odsłaniając znów stary, dobry, znajomy bukowy las. Miś więc pożegnał nową przyjaciółkę i ruszył w dalszą drogę.

Szedł i szedł, i myślał, że ten świat to taki ciekawy jest, i że w każdej sytuacji można odnaleźć coś fajnego, jak on odnalazł zabawę w chowanego we mgle… Ale co to… Nasz Miś nagle zobaczył coś dziwnego. Przetarł oczy w niedowierzaniu, bo przed nim był kamień, który sam się poruszał! Jak jesteście ciekawi co to, to zajrzyjcie do PAARusia za tydzień!

 

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!
www.facebook.com/polskaakademiaaktywnegorozwoju

Udostępnij wpis na Facebooku!

Inne wpisy

ciocia

Miś PAARuś i ulubiona ciocia

Miś PAARuś i ulubiona ciocia Miś PAARuś i ulubiona ciocia W Bukowym Lesie robiło się z dnia na dzień coraz cieplej, a i słoneczko gościło częściej na niebie. Szczególnie to drugie bardzo cieszyło PAARusia, bowiem bardzo lubił słoneczko i to…

Miś PAARuś i złamana nóżka

Miś PAARuś i złamana nóżka Miś PAARuś i złamana nóżka No to skończyły się ferie. Nie ma się czym jednak martwić. Jeszcze chwila a będą wakacje, a póki co czas będzie Wam jak zwykle umilał PAARuś – nasz dzielny przyjaciel,…
biblioteka

Miś PAARuś i biblioteka

Miś PAARuś i biblioteka Miś PAARuś i biblioteka Ferie się zaczęły, a zimy nadal nie ma. No cóż, nie jesteśmy z tych, którzy by narzekali. Trzeba sobie tak zorganizować czas, aby brak śniegu nie był taki dokuczliwy. Jak? Wy zawsze…
zoo

Miś PAARuś i ZOO

Miś PAARuś i ZOO Miś PAARuś i ZOO A zimy jak nie było, tak nie ma. Może dla dzieci, które właśnie mają ferie, nie jest to najlepsza wiadomość, za to dla naszego Misia tak, ponieważ dzięki temu może sobie dalej…
detektyw

Miś PAARuś i detektyw muszka

Miś PAARuś i detektyw muszka Miś PAARuś i detektyw muszka Jak tam kochane dzieci? Piękna biała Pani Zima nie odwiedziła jeszcze i Was, i naszego misia. PAARusiowi nawet było trochę przykro, że w tym roku jeszcze śniegu nie widział. Harce…
mamusia

Miś PAARuś i moja mamusia

Miś PAARuś i moja mamusia Miś PAARuś i moja mamusia PAARuś wita was serdecznie w Nowym Roku. Pewnie jesteście ciekawi, co naszego Misia Pływaka spotkało w tym ostatnim świątecznym czasie. Zdradzimy tylko na początek, że było to dla niego kilka…